Haftalık Bülten (Müstahsil)
Ayçiçek Çerezlik: 47,39 TL     Dana: 98.955,53 TL     Dana Eti Kemikli: 350,00 TL     Defne Yaprağı (Sürgünlü): 9,50 TL     Erik: 50,83 TL     İnek Sütü: 15,01 TL     Kabak Çekirdeği: 109,43 TL     Kabuklu Fındık: 118,12 TL     Karpuz: 3,46 TL     Kiraz: 51,56 TL     Mısır Dane: 7,34 TL     Mısır Yaş: 8,14 TL     Patates: 16,11 TL     Patates 2.Nevi: 3,33 TL     Soğan Kavurmalık: 3,58 TL     Soğan Kuru: 14,58 TL     Süs Bitkisi: 153,77 TL     Taze Sarmısak: 25,00 TL     Yemlik Buğday: 7,70 TL    

Başkan Genç'ten 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü Mesajı

  • Anasayfa
  • /
  • Haberler
  • /
  • Başkan Genç'ten 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü Mesajı
Başkan Genç'ten 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü Mesajı

14
May
2024

  • 156 Görüntülenme

Başkan Genç'ten 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü Mesajı

Toprağımızın bereketini ve çiftçilerimizin emeğini koruyalım..
Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Genç, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nü kutladı. 

“Tarımın ve gıda üretiminin insanlık için önemini biliyor, ülkemizin tarımına ve çiftçilerine hizmet veren bir kurum olarak çiftçilerimizin bu anlamlı ve özel gününü kutluyoruz.”

Yaşamın temel ihtiyacı beslenme
Dünyamızda farklı meslek gruplarının ön plana çıkmalarına karşın tarım sektörünün hiçbir zaman önemini yitirmeyeceğine dikkat çeken Başkan Genç; “Teknolojik gelişmeler ve toplumsal ihtiyaçlar yeni ve farklı meslek gruplarının çıkmasına sebep oluyor. Her ne kadar bu farklı meslek gruplarını yaşamımızda görsek de insanların temel ihtiyacı olan beslenme gereksinimini karşılayan gıda üretimi ve çiftçilik her daim önemini koruyacaktır. 

Tarım olmadan, çiftçi olmadan sürdürülebilir üretim olmaz. Geçtiğimiz dönemlerde yaşadığımız zor günler bizlere gıda üretiminin ve gıdaya ulaşmanın önemini bir kez daha hatırlattı. Bugün tüm dünya çiftçilerinin emeğine ve katkılarına saygı duyarak, bu mesleğin önemini bir kez daha hatırlatmak ve vurgulamak istiyorum. 

Birlikte çalışmaya devam edelim 
Genç, son olarak “Ülkemizin geleceği ve gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak için kendisini sorumlu hisseden herkese büyük görevler düşüyor. Tarım sektörünün paydaşları olarak, üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmek zorundayız. 

Bu özel ve önemli günde tüm çiftçilerimizi kutlarken, toprağın bereketini ve çiftçilerimizin emeğini korumak için tarım sektörünün tüm paydaşlarını birlikte çalışmaya, özellikle çocuklarımıza ve gençlerimize çiftçiliğin ne kadar önemli ve saygın bir iş olduğunu hatırlatmak için gayret göstermeye davet ediyorum.
 

İçeriği Paylaş

Sakarya Ticaret Borsası